Sposób na porządek w pokoju dziecka.

Lombard Soprano to miejsce gdzie bez wychodzenia z domu zastawisz lub sprzedaż przedmioty.

Sposób na porządek w pokoju dziecka.

Jak się okazało, oprócz zwiększenia kreatywności u dziecka w zakresie wymyślania zabaw, laleczki lol w kuli niespodziance mogą również sprawić, że w jego pokoju będzie ład i porządek. Czyli co może laleczka lol w kuli niespodziance?

Zanim przejdziemy dalej. Proponuję małą zagadkę, która w pewien sposób, wskaże kierunek i intencję tego artykułu. A brzmi ona następująco: Co to jest, małe, kolorowe, w kuli zamknięte, a gdy w domu się pojawi, to bałagan w pokoju dziecka wnet zniknie? Odpowiedź nie jest łatwa, gdyż zagadka powstała w wyniku obserwacji mojej córki, więc tak naprawdę, tylko ja mogę znać odpowiedź, a brzmi ona – laleczka lol w kuli niespodziance.

Jaki jest jej wpływ na utrzymanie porządku?

Okazuje się, że bardzo duży. Od dłuższego czasu, córeczka boryka się z problemem sprzątania swojego pokoju. Jej opory nie tylko związane są z lenistwem, ale również z pewną bezradnością. Ma po prostu za dużo zabawek, z którymi nie może się rozstać, więc trudno jest je pomieścić, w jej dość ciasnym pokoiku. Ale pewnego dnia, a był to dzień jej urodzin, kiedy oczekiwała na swój prezent, coś się zmieniło. Długo szukałem odpowiedniej dla niej zabawki, która miała być mała, niedroga, a jednocześnie interesująca. Nie myślałem wówczas, że wybór prezentu na urodziny córki, będzie tak ważny i tak wiele zmieni. Ale przejdźmy do faktów. W końcu, zaintrygowała mnie nie duża kula niespodzianka, przeznaczona dla dziewczynek, w wieku od 5 do 10 lat. Pomyślałem wówczas, co może być ciekawego w takiej kuli, pewnie kolejna zabawka typu Macdonald, lub jajko niespodzianka. Ale moje zainteresowanie przykuła pewna dziewczynka, która będąc w podobnym wieku jak moja córka, bardzo naciskała swoją mamę, aby taką kulę jej kupić. To spowodowało, że postanowiłem bliżej przyjrzeć się tej zabawce. Okazało się, że kula zawiera małe i dobrze wykonane laleczki LOL, które mogą różnić się wyglądem, oraz umiejętnościami i funkcjami.

Funkcje były dość ciekawe, bo laleczki LOL mogły: płakać, siusiać, pić wodę, oraz zmieniać kolory i to wszystko bez użycia baterii. W związku z tym, że cena nie była wygórowana, postanowiłem więcej nie wnikać w szczegóły i zakupić kulę z laleczką – na prezent dla dziecka. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ córeczka znając już te zabawki u swoich koleżanek, również zapragnęła taką posiadać. Jednak to co wydarzyło się później, przeszło wszystkie nasze oczekiwania. Córeczka nagle stwierdziła, że większość zabawek w jej pokoju, jednak musi zostać zabrana, lub rozdana innym bardziej potrzebującym dziewczynkom. Zrobiliśmy ponad 12 paczek z zabawkami i zawieźliśmy je do domu dziecka. Pokój, nagle okazał się duży i przestronny. Zapytana córka o tak nagłą zmianę decyzji, odpowiedziała krótko, że musi mieć teraz więcej miejsca na jej nową kolekcję – laleczek lol. Dalej, sprawy potoczyły się bardzo szybko, ale muszę dodać że od tamtej pory, w pokoju córki jest zawsze porządek.

A wszystko to, dzięki ciągle powiększającej się kolekcji małych i niezwykle barwnych laleczek. Teraz, zawsze gdy jest okazja do jakiegoś prezentu, lub nagrody np. za dobre zachowanie, pada tylko jedna prośba, „proszę o kulę lol”. Jednak to nie wszystkie korzyści, jakie daje ta zabawka. Dodatkowo, pojawiła się u córki, niezwykła wręcz twórczość artystyczno – archtektoniczna. Pewnego dnia, dostaję od córeczki dwa kolorowe rysunki, na jednym przedstawiony był duży piętrowy domek, a na drugim scena teatralna z rozsuwaną kurtyną. Podziękowałem ślicznie za piękne rysunki, myśląc sobie w duchu, co to właściwie może oznaczać i jakie będą związane z tym wymagania. I jak się okazało, dostałem po prostu do wykonania projekty, obejmujące budową domku dla lalek lol i małej sceny z rozsuwaną kutyną.

Oczywiście, jak można się spodziewać, takich zleceń się nie ignoruje, przystąpiłem więc do prac budowlanych. Sprawa nie była skomplikowana, wystarczyło kilka sklejek, trochę farby, kleju do drewna, oraz jakiegoś grubszego czerwonego materiału na kurtynę, aby powstały piękne obiekty zamówione przez córkę. Nagrodą były darmowe bilety na pierwszy występ klubu laleczek lol, na nowo powstałej scenie teatralnej. To co zobaczyłem, można tylko i wyłącznie zakwalifikować do konkursu na najlepszą zabawę z laleczkami LOL. Przygaszone światła i tylko mała lampka oświetlająca niedużą scenę, wprowadziła wszystkich widzów (a była tam również żona, dziadkowie oraz wujek z ciocią) w typowe napięcie związane z wyczekiwaniem na spektakl. Rozległa się cicha muzyka, po czym wystąpiła pierwsza laleczka, która witając (głosem córki) wszystkich widzów, zapowiedziała pierwszą wykonawczynię.

Mogliśmy między innymi, usłyszeć wszystkie ulubione piosenki naszego dziecka w wykonaniu różnych laleczek, były również laleczki LOL które tańczyły, oraz takie, które zaprezentowały najnowsze trendy modowe. Tak teraz bawią się dziewczynki – podsumowała żona, dodając że w jej wieku, wystarczyła jej tylko jedna duża lalka i kilka ubranek. Nasza córeczka nie tylko miała teraz idealny porządek w pokoju, ale zaczęła tworzyć również opowiadania, oraz przygody lalek lol, które później przedstawiała nam, w postaci spektaklów teatralnych. Ciekawie zaczęło się również robić, podczas naszych wspólnych zabaw. Każdy wówczas, dostawał laleczkę i zmieniając głos, musiał odgrywać nią określone przez córkę role. Pomysłów na zabawę tymi małymi lolkami jest naprawdę wiele i wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni dziecka i ewentualnego zaangażowania rodziców, którzy np. pomogą wybudować scenę, lub domek dla lalek. Pozostaje więc, tylko zachęcić do kupowania odpowiednich zabawek, a w tym przypadku właśnie tych genialnych laleczek w kuli niespodziance. Może się to okazać, nie tylko niespodzianką dla dzieci, ale również dla ich rodziców, których zaskoczy, jak wiele można osiągnąć, tak małymi środkami.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments